Gölbaşı'nda 16.5 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Gölbaşı’nda 16.5 milyon TL’ye icradan satılık arsa!

Gölbaşı İcra Dairesi Müdürlüğü, Ankara İli, Gölbaşı İlçesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi 401 ada, 13 parselde yer alan arsayı 16 milyon 487 bin 362 TL’ye icradan satıyor…

Gölbaşı İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından  Ankara  İli, Gölbaşı İlçesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi 401 ada, 13 parselde yer alan 14 bin 566 metrekarelik yüz ölçümünde arsa 16 milyon 487 bin 362 TL’ye icradan satışa çıkarıldı. İcra ihalesi 28 Ağustos 2019 tarihinde saat 10:30’da yapılacak.

İlan metni:
T.C. GÖLBAŞI (ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2019/367 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 401 Ada, 13 Parsel, GAZİOSMANPAŞA Mahalle/Köy, Taşınmaz 14.566,00 m² yüz ölçümünde arsa vasıflı olup, 13847/27525 hissesi satılacaktır. Taşınmaz, Haymana yolu caddesi, Şehit Ali Gaffar Okkan caddesi arasında yer almaktadır.Gölbaşı ilçe merkezinde bulunmaktadır.Parsele, toplu taşım ve özel araçlar ile ulaşılmaktadır. Parsel boş durumda olup, üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Sürülü değildir. Düzgün geometrik şekillidir. Etrafı araziyi koruma amaçlı beton direkli kafes tel örgü ile çevrilidir.Parselin yakın çevresinde sağlık, eğitim, müstakil, çok katlı konut ve iş yeri amaçlı binalar yer almaktadır.Zemini düz, hafif eğimli yapıdadır.Taşınmazın çevresinde yol, su elektrik, telefon gibi belediye hizmetleri mevcuttur.Bahse konu taşınmazın bulunduğu bölge Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gölbaşı Belediyesinin sunduğu hizmetlerden yararlandığı anlaşılmıştır.Şehit Ali Gaffar Okkan Caddesi ile Haymana Yolu caddesine cephelidir.
Adresi : Gop mah. 401 ada 13 parsel Gölbaşı Ankara
Hisse : 13847/27525
Yüzölçümü : 14.566,00 m²
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarından,taşınmazın konut dışı kentsel çalışma alanı olduğu, E:0,50, Hmax:9,5 olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 16.487.362,56 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Gölbaşı Sulh Hukuk Mahkemesinin 06/04/2015 tarih ve 2015/241 esas sayılı mahkeme müzekkeresi ile İzale-i Şuyu davası açılmıştır.
1. Satış Günü : 28/08/2019 günü 10:30 – 10:35 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:30 – 10:35 arası
Satış Yeri : G.O.P. MAHALLESİ SAHİL CADDESİ MEHMET AKİF ERSOY KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ N0: 40/A (MEZAT SALONU) GÖLBAŞI/ANKARA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/367 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir